Esileht » Online » Online artiklid »

8.03 Rooma paavst kavatseb Martin Lutheri rehabiliteerida

08.03.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Paavst Benedictus XVI

Paavst Benedictus XVI

Paavst Benedictus XVI võib rehabiliteerida Martin Lutheri, kuna tema eesmärgiks polnud mitte kristlaste lõhestamine, vaid kiriku puhastamine korruptsioonist.

Benedictus XVI tutvustab oma mõtteid Lutherist septembris pärast vastavat arutelu paavsti suveresidentsis toimuval iga-aastasel teoloogide seminaril, vahendas Times Online.

Vatikani siseinfot omavate inimeste sõnul kavatseb paavst käia välja mõtte, et reformatsiooni algatanud Luther (1483-1546), kes pandi kirikuvande alla ja kuulutati ketseriks, ei olnud tegelikult ketser.

Kardinal Walter Kasperi sõnul aitaks Lutheri rehabiliteerimine kaasa oikumeenilise dialoogi pidamisele protestantide ja katoliiklaste vahel.

Selle sõnavõtuga plaanib paavst leevendada juulikuise avalduse mõju, mille järgi on protestantism ja õigeusk puudulikud usundid ja «mitte tõelised kirikud».

Idee rehabiliteerida Martin Luther on osa kampaaniast muuta konservatiivse paavsti imidþit veidi pehmemaks enne aprillis tähistatavat kolmandat ametiaastat.

Sel nädalal selgus, et Vatikan kavatseb püsti panna Galileo Galilei kuju, et tähistada tema leiutatud pikksilma 400. aastapäeva.

Itaalia füüsik, astronoom ja filosoof Galilei tõestas esimesena Koperniku süsteemi kehtivuse. 1633. aastal anti ta inkvisitsionikohtu alla ja protsess lõppes tema jaoks sunnitud lahtiütlemisega oma vaateist. Inkvisitsiooni valve all oli Galilei oma elupäevade lõpuni.

Postimees, 7. märtsil 2008

Üks kommentaar artiklile “8.03 Rooma paavst kavatseb Martin Lutheri rehabiliteerida”

  1. Teadja ütles:

    kavatseb paavst rehabiliteerida ka kuradi, siis saab ka satanistidega oikumeeniat teha.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)