Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

75 aastat Velikije Luki lahingust

08.02.2017 | | Rubriik: Teated

Sel aastal täitub 75 aastat Teise maailmasõja ühest verisemast ja ohvriterohkemast Velikije Luki lahingust, kus võitlesid ka 8. Eesti Laskurkorpuse sõjamehed. Velikije Luki lahingutes hukkus üle 4500 Eesti sõjamehe, kes on maetud Velikije Luki vennaskalmistutele. Velikije Luki lahingutes kaotas Eesti Laskurkorpus langenutena ja raskelt haavatutena üle poole oma isikkooseisust. Kõik nad väärivad meenutamist ja meelespidamist.
Eesti vabadusvõitluse muuseum Lagedil koos reisibürooga Mainedd organiseerib sel aastal Velikije Lukis hukkunute  lähedastele, ajaloo- ja militaarhuvilistele Velikije Luki külastamist 7.–9. juulil ja 8.–10. septembril. Kolmepäevasel reisil külastatakse ka Petseri kloostrit, Pihkva Kremlit, Ostrovi sõja-ajaloo muuseumit, Puškiniga seotud kohti Mihhailovskojes, Velikije Lukis Eesti sõjameeste vennaskalmistuid, memoriaalkompleksi, lahingutega seotud kohti.

Info: tel 551 9407; e-mail: peterburg05@hot.ee või reisibüroo Mainedd tel 644 4744; info@mainedd.ee.
Johannes Tõrs,
Eesti vabadusvõitluse muuseumi juhataja

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)