Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

75 aastat on möödunud leeriõnnistusest

14.12.2018 | | Rubriik: Uudised

Maimu-Elene Jääger kiriku altari ees, kus ta sai leeriõnnistuse 75 aastat tagasi.
Svetlana Kekiševa

Esimesel advendipühapäeval oli Jõhvi kogudusel tore päev – tähistati koguduse liikme Maimu-Elene Jäägeri briljantleeripüha.

Krapsakas vanaproua elab maal Atsalama külas, kirikust umbes 20 km kaugusel. Varasematel aastatel sõitis ta Jõhvi liinibussiga, kuid nüüd on tal omad kutsarid, nagu ta ise nimetab – pojad toovad autoga linna. Jumal on andnud Maimule rohkesti elupäevi – enne jõule, 23.detsembril täitub tal 92. eluaasta.
Positiivne ellusuhtumine ja raudne iseloom on teda elus edasi viinud. Rohke kogemuste pagas annab ainet mitmetunnisteks vestlusteks ning teda on huvitav kuulata. Saab aimu, milline elu oli mitukümmend aastat tagasi maal, kuidas kasvatati loomi ja käidi veskil, kuivõrd oluline roll oli kirikul, kuidas oodati pühapäevaseid kirikuskäike.
Maimu-Elene Jäägeri konfirmeeris Jõhvi Mihkli kirikus õp Hans Rebane 13. juunil 1943. aastal, seega möödus sellel aastal leeriõnnistamisest 75 aastat. Briljantleeriõnnistuse andis 2. detsembril koguduse õpetaja Peeter Kaldur.
Maimut võib seada eeskujuks teistele koguduseliikmetele – vaatamata auväärsele eale võtab ta pühapäeviti ette pika teekonna, et sõita maalt linna oma kodukirikusse.
Anneli Lein

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)