Esileht » Online » Online artiklid »

7.12 Jämaja kuldne sügis kestab

07.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

1957. aastal leeriõnnistuse vastu võtnud noortest inimestest olid augustikuus kuldleeri tänujumalateenistusele kohale tulnud 12 soliidses eas inimest – Kalev Sooäär, Ain Marist, Kalju Villisaar, Ants Marist, Johannes Maar, Priidi Saar, Anni Kalvet, Viia Ansalu, Aime Järvela, Saima Namm, Milvi Põlluäär ning Milvi Haljas. (Tõde on see, et 2057. aasta kuldleeri oleks tulijaid vaid kolm, sest just niisugune arv leeriõnnistuse vastuvõtjaid oli Jämajas tänavu. Olukord on mõtlemapanev.)

Septembrikuu viimasel pühapäeval oli Jämaja kirikus palju inimesi. See oli eriliselt kaunis päev. Täitus 50 aastat Salme ja Valdis Dreimanise abieluseisusesse astumisest. Siinsamas altari ees oli nende abielu ka laulatatud. Kes on see tore, kuldsesse ikka jõudnud abielupaar? Oma perele memme ja taadu. Teistele tuntud Sulase kirikuinimesed. Nad on usklikud inimesed ja igapühapäevased kirikuskäijad. Salme seab ikka kiriku korda ja kütab käärkambri soojaks. Valdise hooleks on helistada kirikukellasid! Ja kui linnast organist tulla ei saa, istub Valdis oreli taha ja mängib ise.

Pidulikkusele tõi jätku novembrikuu. 2. novembril oli Jämaja kirikus taas eriliselt pidulik. Kuldset pulma-aastapäeva tähistasid Helga ja Heino Saar. Mõlemad pärit kiriku külje alt Kargi külast. Tublid ja töökad inimesed. Nüüd küll rohkem linnainimesed. Ent kui tervis lubab, pole nad kunagi teed oma kodukirikusse liiga pikaks pidanud. Helga on tubli ja töökas Sõrve naine, ta on ema kolmele pojale, vanaema kuuele lapselapsele ja nüüd ka vanavanaema, esialgu küll üheleainsale lapselapselapsele. Heino on eluaeg autojuhi ametit pidanud. Oma viimastel tööaastatel sõidutas mees Sõrvemaa inimesi nende viimasel maisel teekonnal Jämajasse. Ta tegi seda senikaua, kuni tervis lubas – selle aasta sügiseni. Nüüd on aeg puhata!

Ja ega see veel kõik ole, Jämaja kuldne sügis kestab – advendi eel tähistas naerusuine ja särasilmne Sophie Saar oma 90. sünnipäeva!
Veel kord rohket Jumala õnnistust kõigile auväärsetele!

Meie Maa, 6. detsembril 2007

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)