Esileht » Online » Online artiklid »

5. 12 Saueri orel ootab linna eelarvest lisaraha

05.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kuressaare kirikuõpetajast linnavolikogu liige Anti Toplaan esitas Kuressaare linna tuleva aasta eelarvesse parandusettepaneku, mis puudutab EELK Laurentiuse kiriku ja auväärse Saueri oreli remonti.

Parandusettepaneku järgi soovib Toplaan lisada Saueri oreli remondiks lisaks 150 000 kroonile veel 50 000 krooni, sest pillide kuninga remondi põhiosa on plaanitud tulevasse aastasse, 2009. aastal on kavas üksnes vaid oreli paigaldamine.

“Eelnõu kohaselt on Laurentiuse kirikul ning orelil lootus saada tuleval aastal kultuuriministeeriumilt 5 miljonit krooni, kuid kuna ministeerium näeb oma partnerina pigem Kuressaare linna, tähendab see linnale ka vastutust ning järelevalvet tehtava töö üle, mis omakorda tähendab ka lisakulutusi,” rääkis Toplaan, märkides, et linna osalus sakraalhoonete ja Kuressaare ainsa oreli rekonstrueerimisel peaks olema 10 protsenti.

Praeguse kava järgi ootab kogudus linnalt ehitushanke väljakuulutamist, mille järel on võimalik töödega alustada. Väga tõenäoline on, et Laurentiuse kiriku uksed suletakse suurema remondi ajaks pärast vabariigi aastapäeva ning avatakse taas suveks. “Sel ajal toimuvad teenistused koguduse uutes ruumides Kauba tn 5 hoovis,” sõnas Toplaan.

Oma Saar, 5. detsembril 2007

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)