Esileht » Online » Online artiklid »

5. 12 Kolmainu kogudus kutsub kontsertidele

05.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Rakvere Kolmainu kirikus Pikk 19 toimuvad advendiajal reede õhtuti algusega kell 18 tasuta advendikontserdid.

Esimene, 7. detsembri advendikontsert “In dulci iubilo” on pühendatud ühtlasi ka Eesti vabariigi 90. aastapäevale. Kontserdil esinevad duett Klassika Narvast, orelil Toomas Trass Tallinnast. Laulab Viru praostkonna kammerkoor Tuuliki Jürjo juhatusel.

Kontserdil esitatakse saksa tuntud jõululaule, kuid seda väga omapärases kuues. “Kui duett ja koor esitavad tuntud jõululaule – “Üks roosike on tõusnud”, “Ma tulen taevast ülevalt”, “In dulci jubilo” – vanas seades, siis organist Toomas Trass improviseerib eel- ja vahemänge, mis toovad meid jällegi tänapäeva. Et tegemist on Eesti parima organisti ja improvisaatoriga, siis on oreli vahepalad iga kord erilised ja äärmiselt põnevad,” rääkis Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.

Kontserdi lõpus kõlab Tuuliki Jürjo “Advendikantaat”, mis on kirjutatud tänavu just selle advendiaja puhul ja mille esmaettekanne oli 1. detsembril Petseri kirikus. Eestis on see teos kõlanud veel vaid Palamuse kirikus.
Järgmisel advendikontserdil 14. detsembril astuvad üles koorid Vironia ja Solare. Viimane kontsert neljanda advendi eel on aga pühendatud kaunimatele jõululauludele, mida kogudus saab üheskoos laulda.

Virumaa Teataja, 5. detsembril 2007

Üks kommentaar artiklile “5. 12 Kolmainu kogudus kutsub kontsertidele”

  1. mannetu kirik ütles:

    Kommentaar kustutatud.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)