Esileht » Online » Online artiklid »

5.02 Noorte leeriõpikut soovib koostada neli inimest

05.02.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Leerilapsed Hageri kirikus.

Leerilapsed Hageri kirikus.

Peapiiskop Andres Põderi mullu välja kuulutatud noorte leeriõpiku koostamise konkursile tulid tähtajaks nelja inimese esildised.

Tänavu ja tuleval aastal tähistatavate ristimise teema-aastate projekti koordinaator Avo Üprus ütles BNS-ile, et konkursile tulnud neljas esildises kirjeldati kvalifikatsiooninõuete kohaselt nii uue leeriõpiku struktuuri kui ka autorite arusaamu metoodilisest õpetaja abimaterjalist.

Üprus lisas, et vajadus leeriõpiku järele on suurem kui olemasolevad trükised pakuvad, ning kuna sihtgrupid on erinevad, peavad seda olema ka lähenemised. Üpruse sõnul rõhutab peapiiskop Andres Põder vajadust valida õige keelekasutus ja sotsiaalselt adekvaatne vaatenurk igavestele väärtustele.

Kahe nädala pärast tutvustab toimkond materjale piiskoplikule nõukogule, seejärel on kavas kohtuda autoritega ning tööga edasi minna.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ristimise teema-aastate eesmärk on väärtustada ja teadvustada ristimist nii kirikus kui ühiskonnas. Lisaks leeriõpikule on kavas publitseerida mitmeid ristimisteemalisi trükiseid.

BNS, 5. veebruaril 2008

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)