Esileht » Uudis » Esileht »

4. juuni – Eesti lipu päev

01.06.2016 | | Rubriik: Esileht

eesti lippLaupäeva, 4. juuni varahommikul kell 7 tähistatakse Toompeal Kuberneri aias Eesti lipu päeva piduliku lipuheiskamisega. (Kell 11–15 on soovijatel võimalus käia Pika Hermanni tornis.)
Pärast hümni laulmist heiskavad Pika Hermanni torni lipu Helsingi Eesti kooli ja Eesti Naislaulu Seltsi esindajad. Järgnevad tervitussõnavõtud riigikogu esimehelt Eiki Nestorilt ning Eesti Lipu Seltsi esimehelt Jüri Treilt ja peapiiskop Urmas Viilma õnnistussõnad. Kõlavad armastatud laulud «Hoia, Jumal, Eestit» ning «Eesti lipp».
Üritusel osalevad Eesti Naislaulu Seltsi koorid, kaitseväe orkester, Kaitseliidu liputoimkond, skaudid, gaidid, mitmed seltsid ja ühingud oma lippudega.
Tänavu möödub 132 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest Otepääl. 1884. aastal õmblesid ärksamad eesti naised Põltsamaal esimese sinimustvalge ja eesti mehed õnnistasid selle Otepääl.
Otepääl algavad üritused kell 10.45 piduliku rongkäiguga Lipuväljakult kirikumõisa. Kirikumõisas, kus paikneb ka Eesti lipu muuseum, heisatakse lipp, peetakse kõnesid ja kuulatakse tervitusi. Kell 12 algab Otepää Maarja kirikus kontsertjumalateenistus, kus teenib koguduse vaimulik Marko Tiirmaa. Esineb Narva linna sümfooniaorkester.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)