Esileht » Online » Online artiklid »

4.04 Kadrina koor lööb homme teles lahingut

04.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Homme õhtul kell 21.35 on ETV ekraanil teine Laululahingu eelvoor, milles osalevad Kadrina koguduse segakoor, segakoor Sõpruskond ja gospelkoor Living Stone.

Kokku peetakse neli eelvooru, igast saatest pääseb edasi kaks koori, lisaks pääseb loosi teel järgmisesse ringi ka üks eelvoorus välja kukkunud koor.

Kadrina kirikukoori tegemistest rääkis koori laulja Terje Tiimus: “Neljapäeval oli meil proov ja kõigest paistis, et meeleolu läheb aina positiivsemaks. Kõige keerulisem on meie jaoks liikumine – varem pole sellega kokku puutunud, sest kirikus seda ju vaja ei lähe. Seega olid algul emotsioonid laes, kui pidi laulma ja tantsima samaaegselt! Mina vaatasin esimest saadet kaks korda. See oli suurepärane! Tore, et sai enne esinemist ühe saate ära näha, vaadates oli tunne, nagu õpiks kontrolltööks. Otsesaates pole meie koor esinenud, ootame seda kogemust. Kirikukoori tavapärane repertuaar on küll tõsine, kuid tunne, mis meie südametes elab, on särav ja lõbus. Ootusärevus on suur – saaks juba teada, mis laul on teises voorus ja kes on saates osalev staar. Fännid on ka valmis. Isegi kirikuõpetaja andis teada, et tahab kaasa tulla. Esialgu oli ta veidi kõhklev, kas selline ülesastumine on meie koori jaoks ikka sobilik, kuid meil õnnestus tema suhtumist muuta. Hea tunne on tulla osalema.”

Laululahingu toimetaja Anu Välba sõnul on homse saate žürii üllatusliige dirigent, koorijuht ja Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe. Paljudele on homne külaline, andekas muusik, meelde jäänud ajast, mil Vitamiin oli Eesti armastatumaid ansambleid.

Kadrina koguduse segakoori koduseks ülesandeks oli valmistada ette ansambli ABBA repertuaarist pärineva laulu “Ring, Ring” eestikeelne versioon “Ring ümber kahvatu kuu”.

Virumaa Teataja, 4. aprillil 2008

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)