Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

31.03 Mait Mölder sooritas preestrieksami

31.03.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Pindi koguduse diakon Mait Mölder sooritas 6. märtsil EELK konsistooriumis kirikuõpetaja ametieksami ning 5. juunil ordineeritakse ta ametlikult preestriks, kirjutab ajaleht Võrumaa Teataja.

Päev enne eksamit lõpetas Mait Mölder Tallinnas usuteaduse instituudi. Tema bakalaureusetöö kandis pealkirja „Vaimuliku ja ilmaliku matusetalituse võrdlus Võrumaal” ning rääkis sellest, kuidas Nõukogude ajal seati vaimuliku matusetalituse väljatõrjumiseks sisse ilmalik talitus.

Mölder jõudis talitusi võrreldes järeldusele, et ilmalik matus on oma ülesehituselt tegelikult vaimuliku talituse plagiaat. Mölder lisas, et kui Nõukogude ajal üritati kõik usuga seonduv matusetalitusest välja pookida, siis nüüd on tendents vastupidine. Ilmalike matuste korraldajad kasutavad matustele üha rohkem usuteemasid: loetakse Piiblit, palvetatakse, lauldakse kiriklikke laule jms.

Teoloogiline kõrgharidus on preestriks saamise vältimatuks eelduseks. Preestrieksam ehk pro ministerio eksam on kirikuõpetajakandidaadi läbikatsumine. Seekord kuulusid eksamikomisjoni EELK peapiiskop Andres Põder, piiskop Einar Soone, kantsler Mati Maanas, assessor Joel Luhamets ja pastoraalseminari juhataja dr Ove Sander.

Möldri sõnul üritasid eksamineerijad kindlaks teha tema vaated usuelule ja eraelulised seigad, samuti kontrolliti vajalikke teadmisi, kirikuseaduste ja -ajaloo tundmist.

„Vaadati just seda, kas inimene sobib isikuomadustelt vaimulikuks,” sõnas Mölder. Ta lisas, et seekord sooritasid eksami edukalt kõik 14 kandidaati, kuna kõik nad on varem töötanud diakoni ehk alamvaimulikuna.

Pindi kirikus töötas Mehikoorma kirikus praktikandina alustanud Mait Mölder diakonina kolm aastat. Preestriks ordineeritakse ta 5. juunil Tallinna toomkirikus.

Mait Möldriga samal päeval läbis kirikuõpetaja eksami ka Võrust pärit praegune Tarvastu koguduse diakon Anna-Liisa Vaher.

Üks kommentaar artiklile “31.03 Mait Mölder sooritas preestrieksami”

  1. Külaline ütleb:

    :eek
    Selle loo autor ei ole ju Tiiu Pikkur??? See ilmus Võrumaa Teatajas hoopis teise nime all!
    Nii ka päris ei tohiks

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)