Esileht » Online » Online artiklid »

31.03 Lääne praostkond pidas aastakoosolekut

31.03.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Neljapäeval valis Lääne praostkonna sinod neljaks aastaks Lääne praostiks taas Tiit Salumäe ja abipraostiks Leevi Reinaru., kirjutab ajaleht Lääne Elu.

Lääne–Nigulas peetud Lääne praostkonna sinodi algusjumalateenistusel teenis EELK peapiiskop Andres Põder koos kohalike kirikuõpetajatega. Peapiiskop Andres Põder pidas ettekande kiriku olukorrast möödunud aastal. Lääne praostkond on ikka kuulunud avatud ja ärksamate praostkondade hulka, kus on tugeval järjel meeskonnatöö, rääkis peapiiskop Lääne Elule. Läänemaal piisab praegu kirikuõpetajaid, viimastel aastatel on lisandunud noored pastorid Lembit Tammsalu ja Kaisa Kirikal.

 

Sinodit tervitades ütles Taebla vallavanem Ülle Erman, et vald tunneb rõõmu oma Lääne–Nigula koguduse üle: „Nemad on meid omaks võtnud ja meie neid. Selline koostöö on kasulik ja teeb rõõmu mõlemale poolele."

 

Sinodil anti ülevaade 2006. aasta tegevusest. Praostkonna muusikatööst kõneles Lia Salumäe, laste– ja noortetööst Lembit Tammsalu ja Kari Tynkkynen, skautlusest Heikki Mutso, misjonitööst ja koolitusest Tiina Võsu. 

 

EELK Lääne praostkonnas tegutseb 16 kogudust, neist 13 Lääne maakonnas. Varbla ja Mihkli on Pärnu maakonnas ning Märjamaa kogudus Raplamaal.

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)