Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

30 aastat tänuväärset tööd

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ajaloolisel fotol Eesti Piibliseltsi taasasutamisest Tallinna raekojas on Toomas Paul (esireas vasakult), Ühinenud Piibliseltside esindaja S. Smaadhl, toonane luteri kiriku peapiiskop Kuno Pajula, piibliseltsi nõukogu liige õpetaja Randar Tasmuth, kellest sai piiblitõlketoimkonna liige. Rita Puidet.

Eesti Piibliseltsil oli eile ilus tähtpäev – seltsi taastamisest sai 30 aastat. Juba kuus aastat hiljem ilmus uus eestikeelne piiblitõlge, mis on tänini kasutusel. 

Minul on natuke raske ette kujutada, et mõnes kodus ei ole ühtki Piiblit või selle osa. On ju eestikeelset Piiblit 300 aasta jooksul välja antud korduvalt. Seda tänuväärset tööd on teinud ja teeb Eesti Piibliselts, mille algusajaks võib ametlikult lugeda aastat 1813. Seltsil on pikk ajalugu, aga hästi jälgitav on see 14. detsembrist 1991, mil seltsi taastav kogu Tallinna raekojas võttis vastu seltsi põhikirja ja valis juhatuse ning nõukogu. Juhatuse esimehena jätkab praegugi Jaan Bärenson ja nõukogu esimehena Tiit Salumäe. Toona aseesimeheks valitud Joosep Tammo asemel on praegu nõukogu aseesimees Eenok Palm.

1997 ilmunud Piibli trükiversiooni kõrvale on viimastel aastatel lisandunud netipiibel, mobiiliäpid, audioversioonid ja muud moodsad lahendused, mis võimaldavad jumalasõna lugeda mis tahes olukorras. Bärenson ütleb, et selts on püüdnud piibleid mitte ainult müüa ja jagada, vaid ka tutvustada, korraldades näituseid ja konverentse.

Läinud reedest pühapäevani toimus pealinnas Kultuurikatlas raamatumess ja muidugi ei jätnud piibliseltski kasutamata võimalust tutvustada oma väljaandeid. „Tähistame aastapäeva töiselt,“ ütleb Jaan Bärenson. Jah, just nii ongi. Muidugi oli seltsil plaan pidulikult kokku tulla ja välismaaltki esinejaid kutsuda, aga …  

Millal iganes ma seltsi ei helista, on sealsetel inimestel alati kiire. Pidu võib ju olude sunnil mitte pidada, aga sel laupäeval on Jaan Bärenson koos keeleteadlase Mart Rannutiga Kostiveres, et rääkida eestikeelse piibli minevikust ja tulevikust ning ennekõike pühakirja olulisusest, sest ka praegu leiavad inimesed sealt lohutust ja tuge, aga ka tarkust, mida oma elus järgida. Kostiveres avatakse ka jõulumarkide näitus ja esitletakse selleaastast piiblimarki.

Jaan Bärenson tänab kõiki inimesi, kes on 30 aasta jooksul kaasa aidanud seltsi tööle. „Kõik see, mis me oleme saavutanud, on tänu Jumala abile ja õnnistusele,“ sõnab ta.

Rita Puidet