Esileht » Online » Online artiklid »

30.11 Kihelkonna kogudus soovib taastada vana kellatorni

30.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Kihelkonna Mihkli kogudus soovib taastada vana kellatorni, mis on ainulaadne kogu Baltimaades. Kellatorni restaureerimine läheks maksma ligi 500 000 krooni.

Koguduse õpetaja Rene Reinsoo sõnul on 1638. aastal ehitatud kellatorn ainulaadne kogu Eestis ja Baltimaades, kuna on ainus kirikust eraldiseisev säilinud kellatorn. “Kihelkonna kellatorn on olnud ka üheks Saare maakonna sümboliks,” märkis Reinsoo, lisades, et ehitist on väärtustanud ka Kihelkonna vald ning kujutanud seda oma valla vapil.

“Aeg-ajalt on kellatorni restaureerimisest Kihelkonnal küll räägitud, kuid siis on asi jälle soiku jäänud, ilmselt on ta jäänud ajaloolise kirikuhoone ja oreli varju,” sõnas Reinsoo, kes mäletab, kuidas aastate eest tõi ka president Lennart Meri oma külalised just Kihelkonna kellatorni vaatama ning rõhutas selle hoone ajaloolist väärtust. Oma kevadisel Saaremaa-visiidil oli Kihelkonna kirik ja selle juures asuv kellatorn üheks peatuspaigaks ka praegusele kultuuriminister Laine Jänesele.

“Olin paari kuu eest Kuressaares muinsuskaitse poolt korraldatud mõttevahetusel ja sealgi seati ekraanil esiplaanile Kihelkonna kellatorn,” sõnas kirikuõpetaja, kes kohaliku volikogu esimehena teab, et ehitise restaureerimine on kirjas ka äsja vastuvõetud Kihelkonna valla arengukavas ning kuna Kihelkonna kirikus on korraldatud 12 aastat kirikumuusikapäevi, on Reinsool mõte, et korrastatud kellatorni jalamil võiks muusikapäevade raames midagi huvitavat korraldada. “Korrastatud kellatorn oleks kindlasti ka omapäraseks piirkonna turismimagnetiks,” usub Reinsoo.

Eelmisel nädalal pöördus Reinsoo oma murega ka kultuuriministeeriumi poole, et saada toetust sakraalehitise ehitustöödeks. AS-ilt Saare Erek saadud hinnapakkumise järgi on kogu tööde maksumuseks kalkuleeritud esialgselt ligi pool miljonit krooni.

Oma Saar, 30. novembril 2007

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)