Esileht » Online » Online artiklid »

29.04 Haapsalu toomkiriku kellad on pikaks tööks sisse pühitsetud

29.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 Foto: Lääne Elu

Pühapäeva hommikul kaikus EELK peapiiskopi Andres Põderi vägev hääl üle Haapsalu linnuse, kui ta pühitses Vahitornis kaks uut kella.

Vahitornis jäävad nüüd aega mõõtma, jumalateenistusi sisse ja välja lööma, pulma– ja matusekellana helisema kolm kella: Saksamaal valatud 370 kilo kaaluv Maarja, 120kilone Johannese ja Soomes 1991 valatud 270kilone kell. Ligi kolm sajandit vana kell lasti Vahitornis korrus allapoole. See jääb sinna puhkusele.

Kolme kellaga kellamängu sai kuulda enne tänujumalateenistuse algust. Kirikuõpetaja Tiit Salumäe ütles, et kolme kella koosmängu saab edaspidi kuulata igal keskpäeval. Eile seadistas kellaprojekti elluviija Toomas Mäeväli kellade automaatikat.

Uute kellade pühitsemise puhuks kirjutas Sirje Kaasik laulu „Helise, kell,” mis kõlas pühapäeval Toomkoori esmaettekandes. Tänujumalateenistuse puhul oli kirik rahvast tulvil.

Koguduse juhatuse liikme Sulev Saarevälja eestvedamisel kulgenud kellaprojekt maksab 683 565 krooni. Projekti toetasid Haapsalu linnavalitsus, pühakodade riiklik programm, SA Haapsalu Piiskopilinnus ja annetajad. Et töö läks esialgu arvatust kallimaks, on annetused jätkuvalt oodatud.

Lääne Elu, 29. aprillil 2008

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)