Esileht » Online » Online artiklid »

28.12 Rakvere linn teeb kogudustega koostööd

28.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Rakvere linnapea Andres Jaadla ja Rakveres tegutsevate koguduste esindajate kohtumisel hinnati tänavused üleriigilised misjonipäevad igati kordaläinuks ning leiti, et kindlasti tasub korraldada samas vaimus ka kohalikke ühisüritusi.

Kohtumisel sündisid esialgsed ideed kahe võimaliku ürituse läbiviimiseks. Nende kohaselt tulevad pärast sumo MMi Rakveres kirikupäevad, kusjuures nende käigus tehakse sarnaselt tänavusele aastale vaimulike, poliitikute, ärimaailma, ajakirjanike ja teiste elualade esindajate palvuslõunasöök.

Hiljem, aasta lõpupoole või 2009. aasta algul aga võiks osavõtjate arvates toimuda mingi mälestusüritus seoses 90 aasta möödumisega enamlaste korraldatud massimõrvadest Palermo metsas, mille käigus hukati ka mitu vaimulikku, sealhulgas vene õigeusu pühakuks kuulutatud Sergei Florinski.

Ideede edasiseks genereerimiseks ning ürituste ettevalmistamiseks hakatakse uuel aastal regulaarselt kohtumisi korraldama.

Järgmine linnapea ja koguduste esindajate nõupidamine on kavas 15. jaanuaril kell 13.

Virumaa Teataja, 28. detsembril 2007

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)