Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

26.08 Suure-Jaani koguduse õpetaja pühitseti ametisse

26.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Läinud laupäeval seati Suure-Jaani kirikus täieõigusliku õpetajana ametisse kogudust juba üle kümne aasta diakonina teeninud Kristi Sääsk.

Õnnitlejaid oli kogunenud rohkesti, kirikus peeti pidulik jumalateenistus koos kirikuvalitsuse kinnituskirja üleandmise ja ametisse pühitsemisega.

 

Introduktsiooni jumalateenistusel teenisid Viljandi praostkonna praost Marko Tiitus, abipraosti kohusetäitja Hedi Vilumaa, diakonõpetaja emeeritus Helmut Mõtsnik ja mais koguduse õpetajaks valitud Kristi Sääsk.

Organist oli Merike Saaremets ning laulis Audru koguduse ansambel Vahtraõied. Ametisse seadmise juures olid ka koguduse juhatuse ja nõukogu liikmed ning sõpruskoguduse õpetaja Soomest.

Pärast teenistust puistati värske õpetaja üle lillede ja heade soovidega ning mindi Suure-Jaani kooli, kuhu oli kaetud pikk kohvilaud. Kõnelejate hulgas olid kohalik vallavanem, allasutuste juhatajad, koguduste esindajad ning sõbrad ja tuttavad.

Suure-Jaani kogudust hulk aega teeninud ja nüüd pensionil olev vaimulik Helmut Mõtsnik meenutas hea sõnaga seda, kui kaua on Kristi olnud tegev koguduse juures ja kuidas ta on sellega kokku kasvanud.

Õpetaja Kristi Sääsk on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Suure-Jaani Johannese koguduses töötanud 1990. aastast. 1997. aastal pühitseti ta koguduse diakoniks. Käesoleval aastal lõpetas Kristi Sääsk usuteaduse instituudis teoloogiaõpingud ning jätkab sügisest religioonipedagoogika magistriõppes.

Sakala,  23. augustil 2007

Üks kommentaar artiklile “26.08 Suure-Jaani koguduse õpetaja pühitseti ametisse”

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)