Esileht » Online » Online artiklid »

26.01 2007. aasta vaimulik on Kohila valla EELK Hageri koguduse kirikuõpetaja

26.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

24. jaanuaril toimunud Eesti vaimulike konverentsil „Õppiv kirik” kuulutati teist korda välja EELK aasta vaimulik. Aasta vaimuliku tiitli pälvis EELK Hageri Lambertuse koguduse pastor Jüri Vallsalu. Aasta vaimuliku tiitlile saab iga praostkond esitada oma kandidaadi, seekord esitati neli kandidaati.

Praost Jüri Vallsalu

Foto: Eesti Kirik

Hageri kogudus on üks suuremaid EELK kogudusi. Koguduse liikmeid on hinnanguliselt umbes 4000. Neid liikmeid, kel koguduse käekäik südameasjaks, on täna umbes 800 inimest.

Peale Hageri koguduse senise õpetaja Paul Saare emerituuri arvamist kandideeris Hageri koguduse õpetaja ametikohale Jüri Vallsalu. Alates 1993. aasta veebruarist teenib ta EELK Hageri koguduse õpetajana. Jüri Vallsalu on teinud head tööd kõigi Kohila valla koguduste koostöö parandamiseks.

Koguduses on käsil ulatuslik kirikuarhiivi korrastamine. Vallavalitsusel ja seltsidel on Hageri kiriku ja sealsete muusikakollektiividega hea koostöö mitmete ühiste kultuurisündmuste korraldamisel. Hageri kirikus tegutseb endiselt ka eesti üks teenekamaid kiriku puhkpilliorkestreid.

Nädaline, 25. jaanuaril 2008

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)