Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma: õnneliku elu eeldus vabas riigis on kõigi ühised jõupingutused

25.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop Urmas Viilma ütles vabariigi aastapäeval Narva Aleksandri suurkirikus peetud jutluses, et õnneliku elu eeldus vabas riigis on kõikide inimeste ühised jõupingutused.

Viilma tuletas jutluses meelde Jeesuse sõnu: “Kes iganes teie seas tahab saada suureks, olgu teie teenija.” Viilma rääkis Eestist kui vabast riigist, kus keegi ei soovi kuulda midagi isandatest ja nende teenimisest, sest see seostub meile ajaloo kontekstis võõra võimu ja okupatsiooniga.

“Kas pole märkimisväärne, et ladinakeelne sõna minister tähendab “teenija, sulane”? Eks selles võtmes mõeldes võime ka riigikogu valimiste nimekirju vaadata kui oma isanda teenistusse ihkavate sulaste järjekorda. Isandaks on rahvas ja Toompea on viinamägi, kus ootab tööpõld. Iga valija saab 1. märtsil anda hääle tema arvates kõige ustavamale sulasele, kõige usinamale teenijale. Kõige parem oleks, kui nimekirjas olijad mõistavad ennast ise just selliste sulastena, kelle kohta Jeesus ütleb: “Ja kes iganes teie seas tahab olla esimene, olgu teie sulane.”,” kirjeldas Viilma praegust, riigikogu valimiste eelset õhustikku.

Edasi loe  ERR Uudistest.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)