Esileht » Online » Online artiklid »

24.11 Ilmunud on peapiiskop Andres Põderi raamat “Pärimuste pöördepunkt”

24.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop on trükivalgust näinud raamatusse  „Pärimuste pöördepunkt. Kõned ja kirjutised”  kogunud oma kõned ja jutlused, kirjutised ja karjasekirjad, milles leiavad evangeeliumi valguses käsitlemist teemad, mis puudutavad tänapäeva inimest, ühiskonda ja kirikut.

Kirjastuse Kunst poolt avaldatud kogumikus olevad materjalid annavad ülevaate peapiiskop  Põderi senistest tegemistest, arusaamadest ja sõnumitest. Tänaste mõtete täienduseks on raamatu algusesse lisatud ka varasemaid kirjutisi ja sõnavõtte.

Raamatu saatesõnas ütleb Andres Põder: „Soovin, et see raamat aitaks kaasa koostöö ja ühtsuse tugevdamisele meie kiriku ja rahva keskel. Teatud mõttes on see pildiraamat meie ühiselt rännuteelt. Siin on kirjutisi, mis jäävad tähistama Eesti ajaloo olulisi sündmusi, siin on juttu meie väärtustest, pühadustest ja pühadest.”

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)