Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

24.06 Otepää Maarja kirikust saadeti viimsele teekonnale õpetaja Jüri Stepanov

24.06.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Otepää Maarja kirikus jäeti laupäeva keskpäeval hüvasti 1986. aastal Otepää kogudust teenima hakanud õpetaja Jüri Stepanoviga.

Lahkunud kirikuõpetaja suutis oma tööaastatega taaselustada Otepää kihelkonna ühtekuuluvustunde. Ta tuletas alati otepäälastele meelde, et elatakse Jakob Hurda mail.

Õpetaja Stepanov väärtustas Otepääd kui rahvuslikku pühapaika, kristliku Eesti keskust. Tema organiseerimisel on Otepääl korraldatud suurüritusi, tähistamaks Eesti lipu saamise ja alalhoidmise lugu.

Tal olid ka suured organisaatorivõimed – korda sai Otepää kirikumõisa kompleks, samuti ehitas ta kirikumõisa aida talvekirikuks. Rahvas hindas oma hingekarjase töökust, kaastundlikkust ja selget väljendusviisi.

Jüri Stepanovi puusärk kanti meeste õlgadel kirikust umbes 800 meetri kaugusel asuvale Otepää vanale surnuaiale. Teel kalmistule laulsid ametivenda saatvad vaimulikud kirikulaule.

 

 

2 Kommentaari artiklile “24.06 Otepää Maarja kirikust saadeti viimsele teekonnale õpetaja Jüri Stepanov”

  1. Anonüümne says:

    Nii noorelt surra on ebaõiglane.Õpetaja Stepanov oli meie perekonna hea tuttav,ta sängitas mu ema ja venna maamulda.OLGU MULD TALLE KERGE.

  2. Anonüümne says:

    armastatud ja vihatud mees.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)