Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

24.04 Järgmine vaimulik laulupidu on 2010. aastal Tartus

24.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo sihtasutus, EELK konsistoorium ja selle allasutused ning Tartu praostkond korraldavad 2010. aasta 11.-13. juunil Tartus järjekordse EELK kirikupäeva ja laulupeo “Mu mano tulge, latse”.

Poolteist aastat tagasi ürituste korraldamiseks loodud sihtasutuse nõukogu liige Heli Jürgenson ütles BNS-ile, et kuigi sellelaadseid üritusi on olnud ka varem, korraldati esimene suurem kirikupäev ja laulupidu aastatuhande vahetuse puhul 2000. aastal Pärnus.

Seejärel otsustas EELK hakata neid üritusi korraldama viieaastase tsükliga ning järgmine kirikupäev ja laulupidu peeti 2005. aastal Tartus.

2010. aasta kirikupäevale ja Tartu lauluväljakul toimuvale laulupeole oodatakse külalisi nii kodu- kui ka välismaalt. Ürituste ajal tahetakse linna välja panna ka kirikut ja praostkondi tutvustavaid materjale ning korraldada lasteüritusi.

Jürgensoni sõnul tegeleb laulupeo repertuaarikomisjon praegu peokava koostamisega, koorid saavad end registreerida selle aasta septembrist ja laulikud valmivad tuleva aasta jaanuaris.

Eelmisest laulupeost võttis osa tuhat lauljat.

Üritust aitavad rahastada EELK, välistoetajad, kohalikud sponsorid ja Tartu linn, samuti on toetust küsitud kultuurifondidelt.

BNS, 23. aprillil 2008 

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)