Esileht » Online » Online artiklid »

24.03 Andres Põder: võidusamba kavandi toetusega võib rahul olla

24.03.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 Andres Põder

EELK peapiiskopi Andres Põderi sõnul on päris hea saavutus, et küsitluste kohaselt toetab Vabadussõja võidusamba kavandit ligi kaks kolmandikku elanikest.

“Ma ei kujuta päris ette, kuidas saaks nii konkreetset ja mõneti ka emotsionaalset otsust teha ühehäälselt, sajaprotsendilise ühehäälsusega,” vahendas ETV saade “Aeg luubis” Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) peapiiskopi Põderi sõnu võidusamba püstitamise kohta.

“Täielikku üksmeelt saab saavutada võib-olla ainult diktatuuri tingimustes või kui rahvast ühendab mingisugune ääretult suur oht,” rääkis Põder. “Aga teatavasti isegi Vabadussõja alguses ei olnud päris üksmeel.”

“Ma arvan, et kuskil kahe kolmandikune toetus, mida näitavad küsitlused – see on päris hea saavutus,” lausus ta. “Sellega võib isegi rahul olla ja teisalt võib ju küsida, et kui parlamendis on opositsioon ja koalitsioon, kas siis rahvas on juba lõhestunud. Tegelikult see ongi hea, et just nii on.”

Märtsi alguses toimunud küsitluse järgi on Vabadussõja võidusamba kavandiga väga rahul või pigem rahul 61% eestimaalastest

ETV24, 23. märtsil 2008

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)