Esileht » Online » Online artiklid »

22.12 Anseküla kogudus planeerib Salmele kirikut

22.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kolme aasta eest Salme alevikku ostetud kinnistul asuvat hoonet kirikuks kõpitsev EELK Anseküla Maarja kogudus algatas paari nädala eest samale kinnistule detailplaneeringu, et rahaliste võimaluste tekkides saaks alustada ka uue kiriku ehitamist.

Maarja kogudus on kolme aasta eest kirikuvalitsuselt saadud raha eest ostetud Teele kinnistul asuvat kunagi kalatööstusele kuulunud maja varet taastanud põhiliselt koguduse liikmete tööpanuse abil, ütles koguduse õpetaja Anu Konks. Vaid katuse tegemisel kasutati firma abi, kuid sellegi töö juures ei pidanud ettevõtja vajalikuks koguduse arvelt kasumit teenida.

Jumalateenistuste pidamiseks Sõrve mnt 27a asuv nüüdseks küll uue punase plekk-katuse saanud maja veel ei kõlba, sest tööd on pooleli. Põrand on alles valamise järgus ja sisetööd tegemisel. Elekter on küll majja toodud, kuid valgust lasevad sisse ajutiselt hoonele paigaldatud aknad.

Õpetaja Anu Konks lausus, et rahaliselt on hoone remontimisel saadud hakkama minimaalsega, vaid poolesajaliikmelist Maarja kogudust on aidanud Luvia sõpruskogudus Lääne-Soomest, rahaliselt on toetanud ka üks Saksamaa kogudus vaimulik Claudia de Wilde eestvedamisel. “Ka kohalikud inimesed, eeskätt koguduseliikmed on teinud nii annetusi kui olnud abiks tööde juures,” lisas ta.

Siiski loodab Anu Konks, et rahapuudusest hoolimata õnnestub kunagine kalakombinaadi katlamaja korda teha.

Mis puudutab aga samale krundile uue kiriku rajamiseks algatatud detailplaneeringut, siis, “kui kunagi tulevikus õnnestub uue kiriku ehitamise alustamiseks raha saada, on hea, kui planeering on olemas”, nentis Anu Konks. “Kiidan kõiki tublisid inimesi, kes pole pidanud paljuks Anseküla koguduserahvale siinse ehituse juures appi tulla!”

Anu Konks lisas, et kogudus on väga tänulik iga annetuse eest hoone ehituse toetamiseks, mida saab teha Maarja koguduse pangaarvele nr 221017514850.

Meie Maa, 22. detsembril 2007

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)