Esileht » Online » Online artiklid »

22.05 Eestisse saabub Kirikute Maailmanõukogu peasekretär

22.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kutsel viibib 31. maist 2. juunini Eestis visiidil Kirikute Maailmanõukogu (KMN) peasekretär dr Samuel Kobia. Samuel Kobia

Kolmepäevase visiidi jooksul külastab dr Samuel Kobia EELK Konsistooriumi ning kohtub peapiiskop Andres Põderiga ja kirikuvalitsuse liikmetega.

Samuti on kavas Kobia kohtumine Eesti Kirikute Nõukogu esindajatega Pirita kloostris, kus ta peab ettekande teemal «Kiriku roll sekulariseerunud ühiskonnas», teatab Eesti Evangeelne Luterlik Kirik oma pressiteates.

Kobia osaleb juuni alguses ka EELK 90. aastapäeva pidustustel Tartus ning kohtub seal president Toomas Hendrik Ilvesega.

Kirikute Maailmanõukogu asutati 1948. aastal Hollandis Amsterdamis, tegu on suurima oikumeenilise organisatsiooniga maailmas, mis esindab ligikaudu 560 miljonit kristlast. Kirikute Maailmanõukogusse kuulub praegu 348 protestantlikku, õigeusu, anglikaani ja muud kirikut kõikidelt kontinentidelt enam kui 120 maalt.

Rooma-katoliku kirik ei ole KMN liige, ent teeb organisatsiooniga koostööd. Eesti Evangeelne Luterlik Kirik kuulub Kirikute Maailmanõukokku alates 1962. aastast, Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kirik (välis-eesti luterlik kirik) on organisatsiooni asutajaliige.

Keenia Metodisti Kiriku liige Samuel Kobia asus KMN-i peasekretärina tööle 2004. aasta jaanuaris.

Lätis viibib Kobia 29.-31. maini.

Postimees online, 22. mail 2007

Üks kommentaar artiklile “22.05 Eestisse saabub Kirikute Maailmanõukogu peasekretär”

  1. Külaline ütles:

    KMN aastaaruannet võiks siis kutsuda Kobia raamatuks.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)