Esileht » Online » Online artiklid »

22.03 Nõmmel toimus suure reede ristiteekäik

22.03.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Suure reede tähistamine Nõmmel. Foto: ETV

Suurel reedel, käisid Nõmme elanikud baptistide ja luterlaste eestvõtmisel mõttes ja palves läbi Jeesuse ristitee.

Ristiteekäik algas Nõmme Rahu kirikust, seejärel liikusid ristiteelised edasi Nõmme Baptisti kirikusse ning ristiteekäik lõppes ühise agape-söömaajaga vastvalminud Nõmme Lunastaja kirikus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tallinna Kaarli koguduses alustati suure reede ristitee palvusega rohkem kui kümme aastat tagasi. Viimastel aastatel on ristitee ühendanud mitmeid kirikuid.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander ütles, et ühtepidi on see vana traditsioon. “Roomakatoliiklikes maades on ristitee laialt tuntud. Eesti on aga kuulunud protestantlikku keskkonda viimased 500 aastat ja siin on ta vähem tuttav. Aga tundub, et Lääne-Euroopas on suundumus niisuguste traditsioonide juurde. Eesti viimaste aastate kogemus näitab, et see ettevõtmine on hästi omaks võetud,” arvas Sander.

Ristiteelised peatusid Nõmmel seitse korda – katoliikliku tava järgi on peatusi poole rohkem. Ristitee algab kohtumõistmisega ja lõpeb Jeesuse ristilöömisega.

Tänane ristitee lõppes Nõmme Lunastaja kirikus. Kui see 1932. aastal saksa kirikuks ehitatud sakraalhoone mõne aasta eest Nõmme kogudusele anti, ei olnud sellest suurt midagi alles. Ove Sander ütleb, et nüüdseks valminud sakraalhoone on sisuliselt uuesti üles ehitatud ning uut kirikut oli hädasti vaja, sest Rahu kirik kipub 40 000 elanikuga Nõmme jaoks kitsaks jääma.

ETV24, 21. märtsil 2008

Üks kommentaar artiklile “22.03 Nõmmel toimus suure reede ristiteekäik”

  1. Metodist Johannes ütles:

    1. Peatus, Jeesus kohtab piibliga vehkivat Lutherit.
    2. Peatus, Jeesust üritatakse baptistiks pöörata..
    3. Peatus… jne.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)