Esileht » Online » Online artiklid »

22.02 Edgar Savisaar huvitus kirikurenessansist

22.02.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Kaia Jäppinen kohtusid täna Jaani koguduse õpetaja ja Tallinna praosti Jaan Tammsaluga.

Jaan Tammsalu ja Edgar Savisaar. Foto: Raepress.

Jaan Tammsalu ja Edgar Savisaar. Foto: Raepress.

Linnapea Edgar Savisaar tundis huvi nii Jaani kiriku kui kõiki Tallinna kirikuid hõlmava kirikurenessansi projekti hetkeseisu ja ka Tallinna kiriku kellade kohta, teatas Raepress.

Tammsalu märkis, et Tallinnas võiks tekkida ka luteri kiriku kellahelinast ühtne harmoonia ja kõla, nagu seda on praegu õigeusukiriku kelladel.

“Õigeusukirikute kellahelinas linn kõlab kaunilt juba praegu, sarnaselt võiksid ühtselt kõlada ka luteri kirikute kellad,” tõdes Tammsalu.

Selleks, et linnas tekiks n.ö kirikukellade mäng, kuluks arvestuslikult 200-300 000 krooni ühe kiriku kohta ja ca 1,2 miljonit krooni kõigi kirikute — Kaarli, Pühavaimu, Jaani ja Toomkiriku peale kokku.

“Linn seab omale üheks eesmärgiks, et kõigi meie kirikute kellahelinad moodustaksid ühtse kõla, et seda oleks ilus kuulata nii linlastel kui meie külalistel,” märkis Savisaar.

Kohtumisel arutati ka Vabaduse väljaku ehitustöödega seonduvaid küsimusi. Linna esindusväljaku ümberehitustöödest tingituna oli Jaani koguduse õpetajal soov, et ehitustööde käigus arvestataks kindlasti ka Jaani kirikuga: seinte ja vundamendi kindlustamisega.

Delfi, 22. veebruaril 2008

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)