Esileht » Uudis » Esileht »

21. mai – Kristuse taevaminemispüha

20.05.2009 | | Rubriik: Esileht

Aga Jeesus viis nad välja kuni Betaaniani ja, tõstes oma käed, õnnistas neid.
Meie Issand Jeesus Kristus, Sina astusid üles taevasse, aga oled lubanud sellest hoolimata olla iga päev meiega. Aita meil jääda lootma Sinu armastusele ja sellele, et Sina viid meis lõpuni oma töö. Seda palume Sinu nimel.
Taevaminemispühal meenutatakse Kristuse taevasse astumist. Seda püha tähistatakse 40 päeva pärast ülestõusmispühi. Piibli kohaselt ilmus Kristus ülestõusmise järel 40 päeva jooksul oma jüngritele.
Taevasse minemine räägib Kristuse jumalikkusest: Kristus on kolmainu Jumala üks isik, sama olemusega kui Isa. Oma ülesande täitmise järel läks ta tagasi taevasesse kirkusse. Sõnas ja sakramendis on ta praeguse kogudusega. Kristlaste ülesanne on viia sõnum kirgastatud Issandast kogu maailma. Taevaminemispüha sisu ja aeg on saadud Apostlite tegude raamatust (Ap 1:6–14).
Taevaminemispüha liturgiline värv on valge. Ülestõusmispühadest algav 50päevane ülestõusmispühadeaeg lõpeb nelipühaga, mida taevaminemispüha valmistab ette. Taevaminemispüha on kristlased tähistanud alates 300. aastast.

EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)