Esileht » Online » Online artiklid »

21.04 Algas Jaani kiriku ukse restaureerimine

21.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 Tormi Tamm ja Margus Ruusmaa viivad ukse restaureerimisele. Foto: Valgamaalane

Kolmapäeva pärastlõunal tulid Tartus tegutseva osaühingu Framuug juhataja Margus Ruusmaa ja sama ettevõtte puidurestauraator Tormi Tamm Valga Jaani kirikusse. Restaureerimisele viidi lääneportaali kahepoolne uks ja framuug (ukse kohal olevad aknad).

«Teil on väga uhke kirik. Uks on hästi säilinud – võin silma järgi öelda, et umbes 90 protsendi ulatuses. Restaureerida saab kõike, on aga juhtunud ka, et värvi all on ainult mädahunnik. Jaani kiriku uksel pole isegi sisselöödud täkkeid,» kiitis Margus Ruusmaa.

Puidutöödele võib ukse restaureerimisel kuluda kuu aega, kuid linaõlikrundi ja värvi kuivamisele läheb veel paar kuud. Suure osa suvest jääb kiriku lääneava seetõttu suletuks.

Puidutöödele võib ukse restaureerimisel kuluda kuu aega, kuid linaõlikrundi ja värvi kuivamisele läheb veel paar kuud. Suure osa suvest jääb kiriku lääneava seetõttu suletuks.

Kiriku peaukse taastamise maksumus on 39 717 krooni. Valga Jaani Kiriku Renoveerimise Sihtasutus on selleks ja teisteks vajalikeks töödeks aastaid annetusi ja toetusi kogunud. Nii on segakoor Rõõm neli aastat hingedepäeval heategevuskontserte korraldanud, Lions-klubi on samuti korduvalt raha kogunud. Toetajate hulgas on Valga linnavalitsus, aga ka paljud eraisikud.

Sellel kevadel algab kirikut ümbritsevate tänavate kapitaalremont. Sellega seoses on tekkinud kiire vajadus remontida trepp, mis jääb uuenenud ukse ja remonditud kõnnitee vahel inetult paistma.

Trepi taastamistööde maksumus on 101 677 krooni. Pooleteise meetri sügavuselt tuleb eemaldada trepialune pinnas, täita alus killustikuga, paigaldada äravoolutoru, ehitada raketis ja armatuur ning paigaldada dolomiitplaadid ja kaldtee.

Annetajatele on Hansapangas avatud arveldusarve 221026108231, märgusõna on SA Valga Jaani Kiriku Renoveerimine. Kõikide annetajate nimed kantakse toetusraamatusse.

Valgamaalane, 19. aprillil 2008

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)