Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

20 aastat sõprussuhteid viivad palverännakule

29.08.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Palamuse kogudusel ja mitmel Kirde-Eesti kogudusel on enam kui kahekümneaastased sõprussuhted Põhja-Elbe kiriku kogudustega.

Palamuse koguduse juhatuse ja aktiivsete inimeste eestvedamisel sõlmus läbikäimine Põhja-Friisimaal Eiderstedti poolsaarel asuva Gardingi kogudusega (linnas on elanikke 2007. aasta andmetel 2700). 1996. aastal sõlmiti kahe koguduse ja Palamuse valla vahel kolmepoolne koostööleping.
Tänu praost Hans-Walter Wulfi tegevusele remonditi Palamuse pastoraat, saadi kogudusele buss, pandi alus diakooniatööle, aidati järjele lasteaed, rahvamaja ja arstipunkt. Emeriitpraostile, kes tänavu 77. sünnipäeva tähistas, on omistatud EELK koostöömedal.
«Otsesest toetusest olulisemad on olnud külaskäigud Saksamaale, kus õpiti ja kogeti vabatahtlikkusel rajaneva ühiskonna toimimist,» ütleb koguduse õpetaja Jaan Nuga, kes kutsub 4.–8. septembrini koos Saksamaalt saabujatega rännakuga liituma eeskätt nende koguduste liikmeid, keda sel teel külastatakse ja kelle sõbrad Saksamaalt kohale tulevad.
Palverännakut alustatakse missaga 4. septembril kell 18 Tartus Jaani kirikus, mis on taastatud Põhja-Elbe kiriku abiga. Plaanis on külastada Mustvee, Iisaku, Narva, Jõhvi, Lüganuse, Kunda ja Rakvere kirikut ning Kuremäe kloostrit. Laupäeval, 8. septembril kell 14 algab Rakveres sõpruskoguduste konverents.
Bussisõidu eest tasuvad saksa sõbrad, muud kulud jäävad osaleja kanda. Õpetaja Jaan Nuga oleks tänulik, kui seltskonnaga liituks saksa keele oskajaid, et palved ja kõned kõigile mõistetavaks saaksid. Soovijad peaksid võtma ühendust Palamuse kogudusega.
Rita Puidet

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)