Esileht » Online » Online artiklid »

20.12 Järvamaa kirikud valmistuvad jõuluajaks

20.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Järvamaa kirikud valmistuvad jõuludeks kestvate remonditööde kiuste ning kutsuvad inimesi pühade ajal tegema heategevust ning tundma erilisest ajast rõõmu.

Paide Püha Risti kogudus saab jõuluks koju

Juba teist suve oli Paide Püha Risti kirik teelistele natuke avatud ja natuke suletud. Vaimulik Algur Kaerma tahtnuks küll heameelega näha inimesi kirikut uudistamas, kuid mis sa hing teed, kui kord parandatakse lage ja kesk põrandat on kõrged tellingud, siis kaevatakse põrand sootuks üles.

Tänaseks on korras nii üks kui teine ja vastne põrand nii sile, et seal võib Kaerma meelest käia kas või kinnisilmi

Juuli lõpul alanud remondist peale käis kogudus koos Paide kultuurikeskuses ja kodusesse kirikusse tagasi pöördumist ootas pikisilmi. «Kogudus pääseb lõpuks koju,» ütles Kaerma rahulolevalt.

Jõuluajaks valmistumine käib täiel hool, vastsele põrandale on tagasi monteeritud vanad pingid, kirikusse toodud jõulukuusk. Oodata on veel orelimeister Hardo Kriisat vaatama, miks orel viimasel ajal natuke jämedamat häält teeb.

Jõulude ajal töötab kirik juba täie hooga ja ootab inimesi jõuluteenistustele.

Selleks, et tehtu kaua püsiks ja ustavalt teeniks, pühitseb homsel jumalateenistusel Järvamaa praost Teet Hanschmidt valminud kirikusaali ja käärkambri põrandat ning nende alla paigaldatud installatsioone.

Õhtul kell neli astuvad värskelt pühitsetud kirikus kolmanda advendi kontserdiga üles Paide ühisgümnaasiumi mudilas–, laste– ja segakoor, poiste– ja segaansamblid ning solistid.

Esialgu kulgevad teenistused tavapärases karges õhustikus, sest kuigi üle kolme miljoni krooni maksma läinud põrandasse on plaanitud küttesüsteem, hakkab see sooja andma alles järgmisel aastal, mil paigaldatakse soojatorustik.

Järgmisse ja sellest omakorda järgmistesse aastatesse jääb muidki tähtsaid töid, kuid nii 2013. aasta paiku peaks Algur Kaerma unistuses saama külastaja end mõnusalt istuma seada kiriku kellatorni Kolme Püha Tuvi Kohvikusse, et sealt vaadelda Keskväljakul askeldavaid turulisi ja tänulikult mõelda möödaläinud aastatele.

Järva–Jaanis valmistub jõuludeks kolm kogudust

Väikses Järva–Jaanis on peale kaugele paistva pika torniga EELK Ristija Johannese kiriku veel kaks väiksemat kogudusemaja.

Pikal tänaval on ruumid Tallinna Eelimi nelipühi koguduse osakonnal, natuke edasi pika ajalooga maja ka Järva–Jaani Peeteli baptistikogudusel.

Sealne pastor Hans Süld ütles, et mõlemad kogudused on arvult väiksed ja peavad tihti jumalateenistusi koos. «Sel aastal esimest korda pole meil pühapäevakooli,» kurvastas Süld.

Sestap pole koguduses ka siiani pühapäevakooli laste esinemise tava. «Aga ehitud kuusk ja soe tuba ootavad kõiki,» kutsus Süld jõuluteenistustele.

Järva Teataja, 15. detsembril 2007

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)