Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.11 Sirje Kaasiku “Missa brevis” kanti ette Rootsis

20.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 18. novembil oli pidulik päev Öster-Haninge koguduses – Haapsalu toomkoor koos Haninge kolme kooriga kandis ette Sirje Kaasiku “Missa brevis”.

Ühendkoori dirigeeris autor, orelil saatis Haninge organist Mikael Fahlstedt. Kirikus oli väga rohkesti rahvast. Sedakorda kanti missa ette jumalateenistuse sees.

Haninge ja Haapsalu on sõpruslinnad. Haapsalu koori sõitu Haningesse toetas Haapsalu linnavalitsus.

2003 aasta suveks valmistasrahvateater “Randlane” Jaani kirikus ette dramatiseeringu  “Karmeli tütred”, milleks Sirje Kaasikul paluti kirjutada muusika. Sirje kirjutas traditsioonilise missa naiskoorile. Veel sama aasta detsembris kandsid selleHaapsalu toomkirikus ette koguduse tütarlastrekoor ja Haapsalu naiskoor.

Kuna 2004. aastal  tähistas Haapsalu linn oma 725. aastapäeva, oli soov pidada vabaõhujumalateenistus piiskopilinnuses. Palusin, et Sirje seaks selleks puhuks algselt naiskoorile kirjutatud missa segakoorile instrumentide saatel.

Missa ettekanne kujunes tõeliseks suursündmuseks. Laulis Lääne praostkonna ühendkoor koos sõpruslinna Rendsburgi kooriga.

2005. aastal  kirjutas Sirje missale orkestripartiid ja see kanti ette   Läänemaa oratooriumikoori ja Haapsalu muusikakooli orkestri esituses ja Lehari Kausteli juhatusel hingedepäeval. Ettekanne õnnestus suurepäraselt. Saadaval on selle kontsertesituse CD.

2006. aastal  kanti "Missa brevis" ette Saksamaal Haapsalu toomkoori ja Veckerhageni koori esituses. Samal aastal ka Rendsburgis kohalike jõudude ja Haapsalu koori osalusel. Lääne praostkonna ja Lääne maakonna laulupeol Kullamaal kanti ette osi missast. 2007. aasta  suvel “Helisev Kullamaa” raames lauldi osi missast.

Uueks projektiks kujunes "Missa brevise" ettekanne koos Rootsi Haninge sõpruskoguduse kooridega. Esimene ühisettekanne oli septembris Haapsalus ja nüüd siis Haninge kirikus Rootsis.

Sirje Kaasiku "Missa brevis" on kujunemas üheks enim ette kantud muusikateoseks oma hea lauldavuse ja kauni kõla ning vaimse sügavuse tõttu.

Sirje Kaasik on lõpetanud Tallinna konservatooriumi 1987. aastal. Ta on saanud auhinnalisi kohti mitmel konkursil. Isamaa-teemalisel konkursil 2007 “Armastan sind Eestimaa” sai Sirje Kaasik kolm auhinnalist kohta. Ta osales ja teenis autasu ka mudilaste lauluvõistlusel 2007. Sirje Kaasiku koorilaule on avaldanud mitmetes laulikutes.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)