Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.09 Kuuskemaa: “Surmatants” väärtuslikum kui van Gogh’i “Päevalilled”

20.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Ajaloolane ja kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa on vastu nii Niguliste kiriku, kui ka "Surmatantsu" andmisele Eesti evangeelsele luterlikule kirikule (EELK).

"Kui vaadata asja laiemalt siis EELK on nõudnud terve Niguliste endale saamist, mitte ainult "Surmatantsu"," sõnas Kuuskemaa. "Mina olen selle vastu," rääkis Kuuskemaa. "EELKl on piiratumad rahalised vahendid, kui riigil," täiendas Kuuskemaa. "Kirik jääb majanduslikus mõttes hätta," nentis Kuuskemaa.

Ajalooteadlane ei soovinud spekuleerida hindamatu "Surmatantsu" väärtuse üle, kuid nimetas viimast väärtuslikumaks, kui Vincent van Gogh`i "Päevalilled". ""Surmatants" on kindlasti kallim, kui van Gogh`i "Päevalilled"," sõnas Kuuskemaa. "Kui mõne suurmehe maali väärtus maailmaturul on 120 miljonit dollarit siis "Surmatantsu" väärtus on kümme korda rohkem," seletas Kuuskemaa.

Kuuskemaa oli ka skeptiline, et "Surmatants" võidakse müüa. "Kui Eesti riik läheb pankroti siis võibolla tõesti müüakse "Surmatants" maha," ütles Kuuskemaa.

Äripäev, 18. septembril 2007

6 kommentaari artiklile “20.09 Kuuskemaa: “Surmatants” väärtuslikum kui van Gogh’i “Päevalilled””

 1. Külaline ütleb:

  päevalilled on väärt hullumaja piletit ja katkisi kingataldu,siis lao nimed ritta,kes van goghi elu ajal ostsid kunsti ja lillest välja ei teinud.hauakivile kirjuta ka,see vinsenti pilti ei taht,lollakas mees oli ilma kõrvata.

 2. Külaline ütleb:

  kirik anna üle kellele see kuulub koos inventariga ja sinu asi pole palju miski maksab,raha on peldiku paber sa vundamendi kraapia ja klaasja.

 3. Külaline ütleb:

  miks siin naeratava enneti juttu juures pole,kas on aju keemias asi,kui kunstnik oma ajast ees on ja tal katus ära sõidab,sest teda ei sallita miski pärast.liiga erinev või tugev laks tuleb pildist välja,mis suu kõveraks kisub ja kirikul raha pole,sest sa arvad muidu hakkama saavat ilma juhatuseta oled rumal kahjuks,teed vigu ja kannatad,siis ajad kuradi süüks oma vead,ära sellist asja patra siis enam

 4. Külaline ütleb:

  Riik annab pildid kirikule tagasi ja ostab siis kümnekordse hinnaga ära. Vaat kus siis saab preestritele uhkeid autusi!

 5. Külaline ütleb:

  roojane lampkast solgioja.

 6. Külaline ütleb:

  lahedalt skisoidne kommentaarisein näib siin olevat:)

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)