Esileht » Online » Online artiklid »

20.01 Kadrina vald korrastab kahte kalmistut

20.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kadrina aleviku kalmistul langetatakse üheksa puud. Tegu on plaanipärase tööga, et eemaldada surnuaiast ohtlikuks muutunud puud, millest üks ohustab ka kabeli katust.

Töid korraldab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kogudus Kadrinas. Koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson rääkis, et kalmistul on palju vanu ja haigeid puid, mis võivad suurema tormi korral inimestele ohtlikuks saada.

“Kalmistul puude langetamine on keerulisem töö. Kuid pärast tehakse loomulikult kõik korda,” kinnitas Erikson. Tema sõnul langetati ka eelmisel kevadel ohtlikuks muutunud puid.

Korrastustöid finantseerib vald ja need lähevad maksma 35 000 krooni.

Kadrina vallavanem Aivar Lankei rääkis, et vallal on plaanis kaugemas perspektiivis korda teha nii Kadrina alevikus asuv kui ka Hulja surnuaed, kuhu võiks lisanduda umbes 100 uut hauaplatsi. Hulja surnuaia väravaehitise kordaseadmiseks on projektki juba olemas ja Eriksoni sõnul võib loota, et töödega alustatakse sel aastal.

Virumaa Teataja, 19. jaanuaril 2008

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)