Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

19.09 III Hugo Lepnurme muusikapäevad 28. ja 29. septembril Räpinas

19.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

III Hugo Lepnurme muusikapäevade sisuks on praktiline muusikatöö kirikus. Sageli on kirikumuusikud olukorras, kus tuleb arvestada inimeste soovidega, mis ei ole hästi läbi mõeldud, tulenevad teadmatusest või kui ettevalmistusaega jääb väheks.

Kuidas olukordadega toime tulla, millist muusikat oleks õlekõrrena ”varrukast võtta”, milles olla paindlik või omaalgatuslik, pedagoogiline. Püüame jagada oskusi ja kogemusi paremaks laulatusmuusikamängimiseks, psalmi-ja koraalimuusika tegemiseks ja seadmiseks. Julgustame muusikaõpetajaid ja õppureid istuma oreli taha. Liturgilise muusika töötoas arendame koostööoskusi kirikuõpetajate ja muusikute vahel.

Muusikapäevi ilmestavad töötubadele lisaks pulmamarsside kontsert, mihklipäeva missa ja muusikakoolide õpetajate ning õpilaste kontsert. Lisaks naudime Räpina paikkondlikke väärtusi – paadiretke mõisa ja õhtusööki mõisas, hubast olemist ja suhtlemist looduskaunis kohas – Kopra Puhkemajas.

Osavõtjad saavad muusikapäevadelt osavõtutunnistuse, õppematerjalid ja ka pulmamarsside repertuaari.

Töötubasid juhendavad oma ala spetsialistid Kristel Aer (orelimuusika), Aaro Tetsmann (koraalimuusika) ja Elke Unt (liturgiline –ja psalmimuusika).
 
Osavõtt ja registreerimine

Osalema ootame kirikumuusikuid, muusikaõpetajaid, muusikakoolide õpilasi, kuid ka kirikuõpetajaid.
Oma osalusest palun teatada 20.septembriks Elke Undile: unt@kultuur.edu.ee või tel 566 53136.
Registreerumisel märkida osavõtupäevad, osalemine mõisa õhtusöögil, kontaktandmed ja repertuaar (oreli töötuba).
Kirikumuusikutel palume ettevalmistada ja kaasa võtta pulmamarsse ning Piibel.
Osalustasu neile, kes osalevad kahel päeval ja ööbivad, on 250.- krooni. Osalustasu ühel päeval on 100 krooni.
Tasuda saab kohapeal. Juhul, kui Teie eest tasub kogudus, muusikakool või muu asutus, saab Hugo Lepnurme Muusikaühingult ka arve.
Osalustasu sisaldab ööbimise atraktiivses Kopra Puhkemajas, õhtusöögi Räpina mõisas ja hommikusöögi, noodimaterjali paljundused ja paadiretke kirikust Räpina mõisa.

Hugo Lepnurme Muusikapäevad korraldab Hugo Lepnurme Muusikaühing koostöös EELK Räpina kogudusega.

Muusikapäevi toetab EELK Räpina kogudus, Eesti Kultuurkapital ja Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.

Üks kommentaar artiklile “19.09 III Hugo Lepnurme muusikapäevad 28. ja 29. septembril Räpinas”

  1. Külaline says:

    naistel on päevad ja miks kiriku uksed koguaeg kinni on,kas loodad taevamanna peale,kes postkasti viie krooniseid poetaks.vaata paul keres mõtles ise,ei jäänud male laua taga põlvili jumala peale lootma,et see nuppe liigutaks tema eest või eesnahka püksis.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)