Esileht » Online » Online artiklid »

19.03 Kadrina kirikukoor astub lahingusse

19.03.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kadrina koguduse koor. Foto: EELK Kadrina koguduse koduleht

 

Kadrina koguduse segakoori üllatas esmaspäevaõhtuse proovi ajal ETV võttegrupp, kes tuli teatama, et koor on pääsenud “Laululahingu” saatesse.

Kadrina koguduse segakoori dirigent Anne Peäske ütles, et “Laululahingu” võttegrupp saabus esmaspäeva õhtul koguduse leerimajas toimunud kooriproovile täiesti ootamatult.

“Ainult koorivanem oli asjaga veidi kursis, tema käest küsiti, millal prooviajad on, aga mina ei teadnud midagi,” lausus Peäske ja oli üllatunud, et tema paljud televisioonis töötavad tuttavad suutsid suud kinni hoida. “Nii et väga aus mäng,” rõhutas ta.

Kadrinas salvestati esmaspäeval koori proovi ja võeti lauljatelt intervjuusid.

Anne Peäske rääkis, et kirikukoor otsustas pärast tuliseid vaidlusi “Laululahingus” osaleda selleks, et panna ennast proovile ja tõestada, et kirikukoor ei tähenda midagi kivinenut.

“Meile oli juba eelvoorus osalemine suur võit,” kinnitas Peäske. “Edasipääs ei olegi nii tähtis, meie jaoks oli see imestusväärne.”

“Laululahingu” toimetaja Anu Välba rääkis, et saatesse pürgis väga palju koore ja otsuse tegemine oli keerukas. “Valiku tegime kolmekesi, koos saatejuhi Tarmo Leinatamme ja saate muusikajuhi Antti Kammistega,” lausus Välba.

Valiti kooride saadetud videote põhjal. Koorid võisid esitada ühe lauludest “Kuu on Päike”, “Põgene, vaba laps” või “Aeg ei peatu”.

Kadrina koor valis eelvooruks laulu “Põgene, vaba laps”. “See on ääretult tõsine ja vaimne laul,” põhjendas Anne Peäske.

Saatesse pääsemisel ei saanud Anu Välba sõnul määravaks ainuüksi kooride lauluoskus, vaid ka laulu esitus. “Meie eesmärk oli leida toreda meelega avatud koore,” selgitas Välba.

Kadrina koguduse segakoori näeb ETV ekraanil “Laululahingu” teises saates 5. aprillil. Koduse ülesandena peavad nad ette valmistama laulu “Ring ümber kahvatu kuu”, mis on eestikeelne versioon omaaegsest ABBA hitist “Ring, Ring”.

“Kuid enne õhtust otsesaadet on kooril sama päeva jooksul aega õppida selgeks veel üks tuntud lugu. Ja ülesanne antakse ka saate ajal – laulda kaasa tuntud külalisesinejaga,” paljastas Anu Välba laululahingu telgitaguseid.

“Meie jaoks on 5. aprill kindlasti väga raske päev,” hindas Anne Peäske. “Meie võit on küll saavutatud, aga võitleme edasi,” lubas ta.

Peäske arvates on Kadrina koori jaoks suureks probleemiks liikumine. “Lauljad pole harjunud liikuma ja ega oreli ümber polegi ju selleks ruumi,” põhjendas ta.

Virumaa Teataja, 18. märtsil 2008

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)