Esileht » Online » Online artiklid »

14.01 Mustjala koguduse jõulutäht Irma

14.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmekuningapäeva laupäeval tuli Mustjala koguduse pere oma armsasse pühakotta. Koos peeti kolmekuningapäeva jumalateenistust ning mälestati ka koguduse kauaaegset juhatuse esimeest ja kirikumeest Leevi Kahmi, kes eelmise aasta lõpul ootamatult siit ilmast igavikku kutsuti.

Pärast jumalateenistust kogunesime pastoraati, kus perenaised Helje ja Marta olid katnud kauni peolaua. Selleks oli küllaga põhjust, sest tähistasime koguduse ühe raudvara, Irmengard Ojarandi 85. sünnipäeva. Irmengard ehk sõprade keskel Irma on kakskümmend aastat hoidnud Mustjala kirikut korras. Ikka on ta olnud kirikus tolmu pühkimas ja lilli sättimas ning kirikulisi lahkelt vastu võtmas.

Peolauas oma elust kõneldes rõhutas Irma mitmel korral, kui armsad on tema jaoks Jumal, usk ja kirik. Mitmel korral tuletas ta hea sõnaga meelde ka Leevit, kellega koos ikka kiriku muresid ja rõõme jagati. Kui küsisin Irmalt, millist laulu ta soovib, et võiksime seda koos laulda, vastas Irma kiiresti: nr 246, “Kui väsib üks”.

Kui väsib üks, siis teise kätte anna
Sa käsk ja kutse saada külvajaks.
Kui ühe koju isamajja kannad,
oh aita, et ei ase tühjaks jääks.
Sul mehi on ja naisi, lapsi, noori,
Sul jõud ja õigus on neid kutsuda.
Sa needki, kes Su käsust veel ei hooli,
võid panna oma põllul töötama.

Oh, Jeesus, oma vaimuväes meid aita
tööriistaks olla Sinu võimsas käes,
Su tahtmist üksnes igal ajal täita
ja käia alanduses Sinu ees.
Täis julgust, võitlusvaimustust meid saada
Su riigi tööle, Kõrge Kuningas,
et võime kõikumatult kindlaks jääda

ka siis, kui vaenlane on mässamas.

Minu meelest annavad need laulusõnad hea ülevaate Irma igatsustest ja palvetest. Soovime veel kord Irmale kogu südamest Jumala õnnistust, tervist ja jõudu igasse päeva!

Rene Reinsoo,
Mustjala koguduse õpetaja

Meie Maa, 10. jaanuaril 2007

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)