Esileht » Online » Online artiklid »

13.12 Pühapäeval pühitsetakse sisse äsjaremonditud kirikusaal

13.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Paide kiriku remont on valmis ning sel pühapäeval kell 10 algaval jumalateenistusel pühitseb Järva praost Teet Hanschmidt valminud kirikusaali ja käärkambri põranda ning nende alla paigaldatud installatsioonid.

Õhtul kell 16 astuvad kirikus III andvendi kontserdiga üles Paide Ühisgümnaasiumi mudilas-, laste- ja segakoor ja poiste- ning segaansamblid, keda juhendavad Piret Järvet ja Anne Rikberg.

Kirikuõpetaja Algur Kaerma sõnul on juulis alanud ehitustööd päädinud kvaiteetse kivipõranda valmimisega, millele aitasid kaasa lisaks Paide linnale ka Järvamaalt valitud riigikogu liikmed ning kultuuriminister Laine Jänes.

Ehitustööde kogumaksumuseks kujunes veidi üle kolme miljoni krooni.

Linnapea Kersti Sarapuu sõnul aitab linn ka edaspidi kõigega kaasa, et Paide üks sümboleid saaks väärika väljanägemise nii seest kui väljast. ”Lisaks algselt planeeritud poolele miljonile plaanime kirikule lisaraha eraldada ka järgmistel aastatel,” ütles linnapea.

Järgmise aasta töödena ootavad ees kirikuhoone välisvõrkude, soojussõlme, trasside ja elektrisüsteemi väljaehitamine, vitraaþide jätkutöö ning tornikiivri, torni trepistike ja vahelagede projektdokumentatsiooni tellimine ja ehituse algus.

Algur Kaerma avaldas lootust, et lähiaastail saadakse valmis ka kiriku vertikaalplaneering, teostatakse siseremont, paigaldadatakse kiriku torni uus kellamehhanism ning ehitatakse lõplikult valmis 1936.a. käiku antud vendade Kriisade orel. ”Ehk alles 2013. aastal võib külastaja end lõpuks mõnusalt istuma seada kiriku kellatornis avatud Kolme Püha Tuvi Kohvikusse, vaadelda Keskväljakul askeldavaid turulisi ja tänulikult mõelda möödaläinud aastatele,” ütles Kaerma.

Kalev.ee, 13. detsembril 2007

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)