Esileht » Online » Online artiklid »

13.12 Kirik jagas Pirita kloostris aastapreemiaid

13.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Täna toimus Pirita kloostris Eesti Kirikute Nõukogu pidulik aastalõpukoosolek, mille raames anti üle oikumeenilised aastapreemiad. Preemiate üleandmisel osales ka regionaalminister Vallo Reimaa.

Vallo Reimaa ütles oma tervituses kirikute nõukogule, et sidusus ja koostöö on ühed olulisemad märksõnad, millele tuginedes tuleks meie riik üles ehitada.

„Kuigi meil ei ole riigikirikut, ei ole kuskil öeldud, et kirik peab olema riigist lahutatud," sõnas Reimaa.

Reimaa tundis heameelt, et koostöövormid Eesti Kirikute Nõukogu ja riigi vahel on avardunud. Näitena tõi ta kaplanitöö lainenemise politseisse, kaplanite kutsestandardi väljatöötamise, diakooniatöö korralduse magistriõppe ning oikumeenilised täiendkoolitused.

Eraldi rõhutas Reimaa tänavu suvel toimunud religioonitolerantsi konverentsi kordaminekut, kus riik oli kirikute nõukoguga heaks koostööpartneriks.

Reimaa andis üle siseministeeriumi tunnustuse ja tänukirjad konverentsi korraldajatele.

Pidulikul koosolekul anti üle ka oikumeenilised aastapreemiad.

Oikumeenilise aastapreemia rahvusvaheliste ja oikumeeniliste juhtimiskonverentside korraldamise eest pälvis pastor Üllas Tankler.

Oikumeenilise eripreemia integratsiooni vallas pälvisid Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar ning Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Tallinna Peeteli kogudus.

Töökoosolekul võeti vastu ka jõululäkitus.

SLÕhtuleht, 13. detsembril 2007

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)