Esileht » Online » Online artiklid »

13.12 Jõulurõõmu läks teele 7000 eest

13.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pärnu Eliisabeti koguduse initsiatiivil koguti ja läkitati nädala algul Pärnust teele 30 jõulupakki Marimaa lastele, iga kingi väärtus on vähemalt 150 krooni.

Eesti kirikute koguduste liikmete kõrval saabus üllatav annetus Kanadast, sealne elanik Elmet Viira läkitas mari laste jaoks 1000 krooni. Möödunud aastal tegid Marimaa lastele jõulupakke enamjaolt Eliisabeti koguduse liikmed ja pakke oli 50.

“Kanadas elava Viira tuhat krooni kompenseerib pakkide napima arvu. Kohapeal Birskis valmistavad misjonärid Anu ja Juha Väliaho selle eest jõulupakid ise nii Birski kui selle ümbruse külade lastele,” rääkis Eliisabeti diakooniatöö koordinaator Erika Kukk.

Viira pani koos rahaga teele soovi Eliisabeti kiriku diakooniatöö tegijaile: “Kui võimalik, meeldiks mul saata üks pakk poisile ja teine tüdrukule, kus on sees paar kindaid, jalanõud ja piibel. Öelge minu poolt edasi, et häid jõulupühi soovib Elmet. Aitäh, et teete niisuguseid saatmisi. Mõttes olen jõulude ajal Eestis.”

Peale Eliisabeti kui projekti eestvedaja lõid kaasa Pärnu baptisti ja Häädemeeste luteri kiriku ning Tallinna Oleviste kiriku kogudus.

Elma Paju Tallinnast Oleviste kogudusest läkitas pakiga kaaskirja: “Saadan Marimaa kolmeaastasele Irinale jõulupaki. Tänu Jumalale teie missiooni eest!”

Et laiem üldsus reageeris üleskutsele loiult, selgitas Kukk: “Kirikus töötavad samasugused kodanikud, kui on muu linnarahvaski. Kui me midagi teeme, et tasu mõelda, et see on ainult kiriku asi.”

Pakid toimetab Eestist Marimaale Juha Väliaho. Tema misjonärist abikaasa Anu jääb mõneks ajaks Eestisse ja seetõttu arvas Kukk, et kes väga-väga tahab veel pakki teha, võib telefonil 443 1381 ühendust võtta.

“Need hiljem saabunud lisapakid võtab Anu kaasa, kui Eestist Marimaale sõidab. Sealsed jõulud on ju alles 7. jaanuaril,” tähendas Kukk.

Birski kogudus tegutseb nii Birskis kui kahes muus linnas ja seitsmes Mari külas. Aasta tagasi valmis kogudusemaja, kus on kirikusaal, söögituba, kantselei ja korter töötegijale. Tänavu kevadel hakati kõrvale ehitama misjonimaja, kus enamiku töödest on teinud soome ehitajad. Kui see valmib, saab Birskist kogu Baškiiria töö keskus.

Pärnu Postimees, 11. detsembril 2007

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)