Esileht » Online » Online artiklid »

11.01 Ametisse pühitsetakse politsei peakaplan

11.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna toomkirikus pühitsetakse pühapäeval ametisse politsei peakaplan Jaan Jaani, kes hakkab teenindama politseitöötajaid olenemata nende usulisest kuuluvusest.

Politseipeadirektori Raivo Aegi sõnul on peakaplani põhiöö igapäevastes pingelistes olukordades ja kriisiolukorras politseiametnikke nõustada. Samuti tuleb kaplanil vajaduse korral hingehädades aidata korrakaitsjate pereliikmeid ja kui juhtub õnnetus, tuleb vajadusel ka ohvrit abistada.

"Politseinikke ei kutsuta ju kohta, kus kõik on hästi, vaid sinna, kus on õnnetus ning abi ja nõu vajavad inimesed. Ka surmateateid tuleb omastele edastada ja see raske ülesanne jääb edaspidi kaplani kanda," lisas ta.

Jaan Jaani on sündinud 28. mail 1951. aastal Tallinnas. 1987. aastal lõpetas ta Usuteaduse instituudi. Aastatel 1982-1989 teenis Viru-Nigula ja Kunda koguduses õpetajana ja hiljem oli 18 aastat Keila koguduse õpetaja ning Lääne-Harju praostkonna abipraost.

2007. aasta sügissemestril õppis Jaan Jaani Paikuse politseikoolis ja pärast teoreetiliste teadmiste omandamist oli praktikal Põhja prefektuuris.

BNS,  11. jaanuaril 2008

Üks kommentaar artiklile “11.01 Ametisse pühitsetakse politsei peakaplan”

  1. Düsleksik ütles:

    Ametisse pühitsetakse politsei peapelikan.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)