Esileht » Online » Online artiklid »

10.04 Leeriõpiku koostamise ettepaneku said Aus ja Holsting

10.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tänavu ja tuleval aastal tähistatavate ristimise teema-aastate raames väljaantava noorte leeriõpiku koostamise ettepanek on tehtud Jaak Ausile ja Meelis Holstingule.

Teema-aastate projekti koordinaator Avo Üprus ütles BNS-ile, et tegi ettepaneku leeriõpiku koostamise lepingu sõlmimiseks Tallinna Kaarli koguduse õpetajale Jaak Ausile ning noortejuhile ja religiooniteemaliste televisioonisaadete tegijale Meelis Holstingule. Mõlemad mehed töötavad ka Rocca al Mare kooli inimeseõpetuse õpetajatena.

Üprus lisas, et kindlasti annaks parema tulemuse ka teiste kogemustega pedagoogide ja teoloogide, eelkõige Tartu Treffneri gümnaasiumi religiooniõpetuse õpetaja Toomas Jürgensteini kaasamine.

Uus õpik on Üpruse sõnul mõeldud peaasjalikult noortele, sisaldades metoodilist materjali õpetaja jaoks ning vahetatavaid ja täiustatavaid töölehti. Trükise autoritasud tasub selle tellija Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) konsistoorium, ent teretulnud on ka teised toetajad.

Peapiiskop Andres Põder kuulutas leeriõpiku koostamise konkursi välja möödunud aastal. Neli konkursil osalenut pidid piiskopliku nõukogu tellimusel koostama õpiku näidispeatüki koos viidetega kasutatavatele metoodikatele.

Põder on õpiku puhul rõhutanud vajadust valida õige keelekasutus ja sotsiaalselt adekvaatne vaatenurk igavestele väärtustele.

Üpruse sõnul ei ole Eestis sõjajärgsel ajal laialt kasutatavat leeriõpikut olnud ning vaimulikud on saanud kasutada väga mitmesuguseid materjale, näiteks Toomas Pauli täiskasvanutele mõeldud leeriõpikut, koolidele mõeldud soome keelest tõlgitud “Ankkuri” sarja raamatuid ning EELK noorsootöö keskuse abimaterjale.

BNS,  10. aprillil 2008

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)