Esileht » Online » Online artiklid »

10.04 Algab noorte leer!

10.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 Kuressaare Laurentiuse kirik

Kevadine aeg on kiire kõigil, eriti aga noortel, kellel paljudel seisavad ees eksamid ja koolilõpetamised. Lisaks pakub Kuressaare Laurentiuse kogudus noortele veel üht kooli – leerikooli. Nimelt alustame 15–19aastastele mõeldud leerikursusega. Leerikursus algab n-ö infotunniga neljapäeval, 17. aprillil kell 19.30 Kuressaare Laurentiuse koguduse majas, Kauba tn 5. Edaspidi toimuvad leeritunnid neljapäeviti sealsamas algusega kell 19.30.

Selleaastane noorte leerikursus on suhteliselt lühike – konfirmeerimine on juba 29. juunil, seega kestab kursus veidi üle kahe kuu. Loodame ja palume, et leeripühaks lõpeb ka kirikus praegu toimuv remont. Leeriaja sees on kaks laagrit, tundidesse mahub nii mänge, rühmatöid kui ka muud noortepärast tegevust, lisaks leeritundidele ootame leerilapsi osalema jumalateenistustel ja noortetundides. Leeri võivad tulla kõik, kel selleks soovi ja tahtmist on – ei pea olema varem kirikuga seotud, ei pea omama eelnevaid teadmisi Piiblist ja usust, tihti tullaksegi n-ö 0-teadmistega. Takistuseks ei ole ka see, kui ollakse ristimata. Kõigile neile, kes ei ole eelnevalt ristitud, toimub leeripühale eelneva laupäeva õhtul ristimistalitus. Konfirmeeritud noortest saavad koguduse täieõiguslikud liikmed – tulevikus võivad nad saada kiriklikult laulatatud, ristida oma lapsi ja olla ka ise ristivanemateks.

Kellel eelneva põhjal huvi tärkas, siis tere tulemast esimesse leeritundi! Täpsemat infot leerikooli kohta saab koguduse koduleheküljelt www.eelk.ee/kuressaare ja koguduse kantseleist, Kauba tn 5, E–N 10–17 ja R 10–15, tel 453 6560.

Õnnistatud leeriaega!

Meie Maa, 10. aprillil 2008

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)