Esileht » Online » Online artiklid »

1.12 Tulemas on järjekordne palvushommikusöök

01.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Esmaspäeval, 3. detsembril   toimub Tallinnas rahvuslik palvushommikusöök, kus söögilaudade ümber kohtuvad Eesti riigi- ja kirikujuhid.

Parlamendihoone külje alla, Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea keskusesse on kutsutud Eesti vabariigi  president Toomas Hendrik Ilves, valitsuse- ja parlamendiliikmed. Kuuendat aastat järjest on tulemas ka linnapead, volikogude esimehed, maavanemad, riigiasutuste juhid, kirikute esindajad, Eesti Evangeelse Allianssi eestseisus ja Tallinna linnavalitsus.

“Sündmus toimub just selleks, et riigi- ja kirikujuhid võiksid kohtuda sundimatus õhkkonnas vestluseks ja palveks,” ütles Eesti Evangeelse Alliansi president Meego Remmel. “Ühiskonnas on vajalik võtmelise tähendusega juhtide kokkusaamine ja Jumala ees seisatumine.”

Seekordse palvushommikusöögi fookuses on noored. Muusikat teevad kristlasmuusikud Rebecca Kontus ja Birgit Õigemeel.

Peakõnelejaks on noorteühenduse GoingUP rahvuslik juht Märt Saar. Pooleteisetunni pikkusesse kavasse kuuluvad ka videoinstallatsioonid teemal “Täna ja homme”.

Rahvuslik palvushommikusöök toimub kord aastas, traditsioon sai alguse aastal2002. Käesoleval aastal on toimunud kohalike juhtide kohtumised juba kaheksas maakonnas.

Raadio 7, 1. detsmbril 2007

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)