Esileht » Online » Online artiklid »

1.12 Koorid laulavad kiriku akende heaks

01.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Homme, 2. detsembril annab mitu Tallinna koori Halliste ja Viljandi Pauluse kirikus heategevusliku kontserdi, mille tulu läheb Pauluse kiriku vitraaþakende vahetamiseks. Hallistes algab kontsert kell 13 ja Viljandis kell 18.

Neid advendikontserte korraldava Eesti kammerkooride liidu vastutav sekretär Katrin Puur ütles, et väljasõidu eesmärk on pakkuda kuulajaile head muusikat, ühendades selle heategevusega.

Saime teada, et Pauluse kirik vajab vitraaþaknaid,» sõnas Katrin Puur. «Loodame pühakoda oma kontserdiga natukenegi toetada.»

Pauluse kiriku õpetaja Mart Salumäe ütles, et vahetamist ootavad kõik 21 kiriku suurt vitraaþakent ning väiksemad peale selle.

Jõulukontserdiga tulevad Viljandimaale Tallinna kammerkoor ja Tallinna ülikooli kammerkoor, mõlemad Aivar Leštšinski käe all, Tallinna vanalinna segakoor Tuuli Metsoja ja Lauri Aava ning Lehtse kammerkoor Kaido Janke juhatusel. Siin lisanduvad Viljandimaa kammerkoor, mille dirigent on Toomas Voll, ja Pauluse kiriku segakoor Külli Salumäe juhatusel. Kontserti ilmestab Eesti noorte brass.

Kollektiivid esinevad nii üheskoos kui igaüks omaette. Kõik koorid laulavad Händeli «Tervitust Päästjale», Piret Ripsi laulu «Kui kõik vahel», mis esitatakse a cappella, ja popurriid «Hosianna», mida saadab noorteorkester.

Sakala, 1. detsembril 2007

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)