Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

1.09 Tartu praost Joel Luhamets saab kullast ametiristi

01.09.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Tartu Pauluse kogudus kingib oma õpetajale ja Tartu praostile Joel Luhametsale kõrgeima tunnustuse koguduse õpetaja ametis – kullast ametiristi.

Vastavalt EELK kirikuseadustikule antakse kuldrist ustavuse märgina vaimulikule, kes on vähemalt 25 aastat pidanud laitmatult vaimuliku ametit ning edendanud oma töö ja eluga EELK ülesehitamist, teatas Tartu Pauluse koguduse liige Priit Humal BNS-ile.

Joel Luhamets saab ajaloolise ametiristi, mida kandis 1945. aastal Tartu Peetri koguduse õpetaja ametist Siberisse küüditatud õpetaja Jaan Muru. Ristikett on uus ja selle valmistamiseks annetasid kulda koguduse liikmed.

6. septembril möödub Tartu praosti Joel Luhametsa ordineerimisest õpetajaametisse 30 aastat.

Tartu Pauluse kogudus on varem kinkinud kuldristi õpetaja Harri Haamerile 1940. aastal. Teistel praegu ametis olevatest koguduse õpetajatest on kuldristi kandmise õigus Peeter Kalduril, Einar Soonel, Eenok Haameril, Tiit Salumäel ja Ivar-Jaak Salumäel.

Kullast risti paneb pühapäeval pidulikul jumalateenistusel Tartu Pauluse kirikus praost Joel Luhametsale kaela peapiiskop Andres Põder.

EELK Tartu Pauluse koguduse juhatus esitas EELK konsistooriumile taotluse anda õpetaja Luhametsale Kuldristi kandmise õigus tänavu 17. märtsil. Kirikuvalitsus rahuldas taotluse 1. aprillil.

9 Kommentaari artiklile “1.09 Tartu praost Joel Luhamets saab kullast ametiristi”

 1. Ludvig Läänes says:

  Nii Einar Soone, Eenok Haameri, Tiit ja Ivar-Jaak Salumäe ning Joel Luhametsa isad olid vaimulikud. Millise ameti esindaja on Peeter Kalduri isa?

 2. Anonüümne says:

  viimasel ajal on Tartus sagenenud vargused juveelikauplustes. Palju küll ei võeta, aga väiksemaid kuldasju on hea jämeda keti jagu kaduma läinud.

 3. Volodja says:

  …kullatud on kirikutel kuplid,
  et sagedasti Issand seda märkaks.

 4. juveliir says:

  Kullaprooviga usk on ikka üks õige usk!

 5. Sakkar says:

  Kullast või mitte, peaasi , et pea tühi poleks.

 6. Anonüümne says:

  Luhamets on OK, ta on seda risti väärt.

 7. Anonüümne says:

  Ta on risti väärt!

 8. Anonüümne says:

  Einar Soone isa ei olnud vaimulik.

 9. Ludvig Läänes says:

  Einar Soone isa võib vaimulikuks meheks lugeda küll. Võib-olla isegi enam, kui neid mehi, keda vaid väline püsti hoiab.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)