Esileht » Online » Online artiklid »

1.04 Valga linn eraldas Jaani kirikule 62 540 krooni

01.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 Valga Jaani kirik

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Valga Peetri-Luke koguduse, Valga linnavalitsuse ja OÜ Marksi Projekt esindajad sõlmisid lepingu Valga Jaani kirikule muinsuskaitse eritingimuste koostamiseks.

«Töö tellija on kogudus, linnavalitsus kui sihtfinantseerija eraldas töö tegemiseks koos käibemaksuga 62 540 krooni,» rääkis Valga linnavalitsuse arenguameti juhataja Meelis Linnamägi.

Lepingust tulenevalt koostab ja esitab OÜ Marksi Projekt Valga Jaani kirikule interjööri ja fassaadi muinsuskaitse eritingimused. Koostöös kogudusega esitatakse kirikule ka projekteerimise lähteülesanne ehituse ja restaureerimise põhiprojekti koostamiseks. Eritingimused tuleb muinsuskaitseametile kooskõlastamiseks esitada 30. aprilliks.

«Pärast muinsuskaitselt kooskõlastuse saamist korraldame hanke kiriku restaureerimise põhiprojekti koostaja leidmiseks,» selgitas Linnamägi. «Kui põhiprojekt samuti valmis on, siis on eelseisvad kulutused selged ja teeme tööde läbiviimiseks toetusetaotluse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS).»
Linnamägi lisas, et Valga Jaani kirik on vaja kindlasti korda teha ning kui EAS ei peaks projekti toetama, tuleb remondiraha leida kusagilt mujalt

Valgamaalane, 1. aprillil 2008

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)